Πρόκριση για Γαλλία, Ελβετία, Αργεντινή και Νιγηρία!

Η Γαλλία με την Ελβετία από τον 5ο όμιλο και η Αργεντινή με τη Νιγηρία από τον 6ο είναι οι ομάδες που συνεχίζουν στο Μουντιάλ. Η Γαλλία έμεινε στο 0 με το Εκουαδόρ, ενώ η Ελβετία έκανε το καθήκον της κερδίζοντας 3-0 την Ονδούρα. Η Αργεντινή με το απόλυτο, μετά τη νίκη της 3-2 επί της Νιγηρίας, πέρασε στους 16.

1ος Όμιλος 2ος Όμιλος 3ος Όμιλος 4ος Όμιλος
1. Βραζιλία 7 1. Ολλανδία 9 1. Κολομβία 9 1. Κόστα Ρίκα 7
2. Μεξικό 7 2. Χιλή 6 2. ΕΛΛΑΔΑ 4 2. Ουρουγουάη 6
3. Κροατία 3 3. Ισπανία 3 3. Ακτή Ελ/στού 3 3. Ιταλία 3
4. Καμερούν 0 4. Αυστραλία 0 4. Ιαπωνία 1 4. Αγγλία 1
5ος Όμιλος 6ος Όμιλος 7ος Όμιλος 8ος Όμιλος
1. Γαλλία 7 1. Αργεντινή 9 1. Γερμανία 4 1. Βέλγιο 6
2. Ελβετία 6 2. Νιγηρία 4 2. ΗΠΑ 4 2. Αλγερία 3
3. Εκουαδόρ 4 3. Βοσνία 3 3. Γκάνα 1 3. Ρωσία 1
4. Ονδούρα 0 4. Ιράν 0 4. Πορτογαλία 1 4. Κορέα 1

 

 1ος Όμιλος
12 Ιουνίου 23.00 Βραζιλία - Κροατία 3-1
13 Ιουνίου 19.00 Μεξικό - Καμερούν 1-0
17 Ιουνίου 22.00 Βραζιλία - Μεξικό 0-0
19 Ιουνίου 01.00   Καμερούν - Κροατία 0-4
23 Ιουνίου 23.00 Κροατία - Μεξικό 1-3
23 Ιουνίου 23.00 Καμερούν - Βραζιλία 1-4
2ος Όμιλος
13 Ιουνίου 22.00 Ισπανία - Ολλανδία 1-5
14 Ιουνίου 01.00 Χιλή - Αυστραλία 1-3
18 Ιουνίου 19.00 Αυστραλία - Ολλανδία 2-3
18 Ιουνίου 22.00 Ισπανία - Χιλή 0-2
23 Ιουνίου 19.00 Αυστραλία - Ισπανία 0-3
23 Ιουνίου 19.00   Ολλανδία - Χιλή 2-0
 3ος Όμιλος
14 Ιουνίου 19.00 Κολομβία - ΕΛΛΑΔΑ 3-0
15 Ιουνίου 04.00 Ακτή Ελ/στού - Ιαπωνία 2-1
19 Ιουνίου 19.00 Κολομβία - Ακτή Ελ/στού 2-1
20 Ιουνίου 01.00 Ιαπωνία - ΕΛΛΑΔΑ 0-0
24 Ιουνίου 23.00 Ιαπωνία - Κολομβία 1-4
24 Ιουνίου 23.00 ΕΛΛΑΔΑ - Ακτή Ελ/στού 2-1
4ος Όμιλος
14 Ιουνίου 22.00 Ουρουγουάη - Κόστα Ρίκα 1-3
15 Ιουνίου 01.00 Αγγλία - Ιταλία 1-2
19 Ιουνίου 22.00 Ουρουγουάη - Αγγλία 2-1
20 Ιουνίου 19.00 Ιταλία - Κόστα Ρίκα 0-1
24 Ιουνίου 19.00 Ιταλία - Ουρουγουάη 0-1
24 Ιουνίου 19.00 Κόστα Ρίκα - Αγγλία 0-0
5ος Όμιλος
15 Ιουνίου 19.00   Ελβετία - Εκουαδόρ 2-1
15 Ιουνίου 22.00 Γαλλία - Ονδούρα 3-0
20 Ιουνίου 22.00 Ελβετία - Γαλλία 2-5
21 Ιουνίου 01.00 Ονδούρα - Εκουαδόρ 1-2
25 Ιουνίου 23.00 Ονδούρα - Ελβετία 0-3
25 Ιουνίου 23.00 Εκουαδόρ - Γαλλία 0-0
6ος Όμιλος
16 Ιουνίου 01.00 Αργεντινή - Βοσνία 2-1
16 Ιουνίου 22.00   Ιράν - Νιγηρία 0-0
21 Ιουνίου 19.00 Αργεντινή - Ιράν 1-0
22 Ιουνίου 01.00 Νιγηρία - Βοσνία 1-0
25 Ιουνίου 19.00 Νιγηρία - Αργεντινή 2-3
25 Ιουνίου 19.00 Βοσνία - Ιράν 3-1
7ος Όμιλος
16 Ιουνίου 19.00 Γερμανία - Πορτογαλία 4-0
17 Ιουνίου 01.00 Γκάνα - Η.Π.Α 1-2
21 Ιουνίου 22.00 Γερμανία - Γκάνα 2-2
23 Ιουνίου 01.00 Η.Π.Α - Πορτογαλία 2-2
26 Ιουνίου 19.00 Η.Π.Α - Γερμανία  
26 Ιουνίου 19.00 Πορτογαλία - Γκάνα  
8ος Όμιλος
17 Ιουνίου 19.00 Βέλγιο - Αλγερία 2-1
18 Ιουνίου 01.00 Ρωσία - Ν.Κορέα 1-1
22 Ιουνίου 19.00 Βέλγιο - Ρωσία 1-0
22 Ιουνίου 22.00 Ν.Κορέα - Αλγερία 2-4
26 Ιουνίου 23.00 Ν.Κορέα - Βέλγιο  
26 Ιουνίου 23.00   Αλγερία - Ρωσία  

 

Share |