Νίκη και για την ΑΕΚ

Το χρέος της έκανε η ΑΕΚ απέναντι στη Χάιντουκ Σπλιτ νικώντας την με 3-1. Η "Ένωση" ήταν καλύτερη σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα, αν και απειλήθηκε αρκετά από τους Κροάτες ειδικότερα με μακρινά σουτ. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 12ο λεπτό με ένα εκπληκτικό γκολ από πλάγια θέση του Τζιμπούρ. Η Χάιντουκ στη συνέχεια προσπάθησε και πήρε τα ηνία του αγώνα, με αποτέλεσμα να ισοφαρίσει ύστερα από πέναλτι του Ντιόπ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και έχασε πέναλτι με τον MVP του αγώνα τον Ράφικ Τζιμπούρ. Ο Νίκος Λυμπερόπουλος ήταν αυτός που στο 65' έκανε 2 τα τέρματα για την ομάδα του σπρώχνοντας την μπάλα στα δίκτυα ύστερα από λανθασμένη απόκρουση του Σούμπασιτς σε σουτ του Σκόκο.

Το τρίτο και τελευταίο γκολ του αγώνα το πέτυχε ο Νάτσο Σκόκο στο 89' όταν και σε εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Λεονάρντο τελείωσε ιδανικά για την ομάδα του.