Μεγάλη νίκη για την Εθνική, με σούπερ Φετφατζίδη!

Με τον μικρό Φετφατζίδη αλλά και τον έμπειρο Σαλπιγγίδη η Εθνική, έστω και δύσκολα, πήρε αυτό που ήθελε. Νίκησε 2-1 την αξιότιμη ομάδα του Ισραήλ και πλέον βρίσκεται στον σωστό δρόμο της πρόκρισης.

. Η Εθνική κατάφερε να προηγηθεί με τον πολύ καλό Σαλπιγγίδη στο 22΄, όμως το ημίχρονο έκλεισε με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται έντονα και δικαιολογημένα για δύο περιπτώσεις πέναλτι που τους αρνήθηκε ο διαιτητής Χάνσον.

Στην επανάληψη το Ισράηλ κατάφερε να ισοφαρίσει με το αυτογκόλ του Σπυρόπουλου στο 59΄, όμως η χαρά τους κράτησε μόλις τρία λεπτά καθώς ο Σαλπιγγίδης κέρδισε το πέναλτι από τον Αουάτ και ο Καραγκούνης ευστόχησε από τα 11 βήματα.

Στο τελευταίο μέρος του αγώνα η Εθνική θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ αφού με τις επινοήσεις του Φετφατζίδη οι Έλληνες παίκτες βγήκαν δύο φορές σε θέση βολής χωρίς ωστόσο να νικήσουν τον Αουάτ.