Η τρομερή Κολομβία απέκλεισε την Πολωνία!

Η Κολομβία επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Πολωνίας, φώναξε "παρών" στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο και διατήρησε ολοζώντανες τις ελπίδες της για πρόκριση στη φάση των "16".

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία:

14/6 18:00 Ρωσία 5 0 Σ. Αραβία
15/6 15:00 Αίγυπτος 0 1 Ουρουγουάη
15/6 18:00 Μαρόκο 0 1 Ιράν
15/6 21:00 Πορτογαλία 3 3 Ισπανία
16/6 13:00 Γαλλία 2 1 Αυστραλία
16/6 16:00 Αργεντινή 1 1 Ισλανδία
16/6 19:00 Περού 0 1 Δανία
16/6 22:00 Κροατία 2 0 Νιγηρία
17/6 15:00 Κόστα Ρίκα 0 1 Σερβία
17/6 18:00 Γερμανία 0 1 Μεξικό
17/6 21:00 Βραζιλία 1 1 Ελβετία
18/6 15:00 Σουηδία 1 0 Κορέα
18/6 18:00 Βέλγιο 3 0 Παναμάς
18/6 21:00 Τυνησία 1 2 Αγγλία
19/6 15:00 Κολομβία 1 2 Ιαπωνία
19/6 18:00 Πολωνία 1 2 Σενεγάλη
19/6 21:00 Ρωσία 3 1 Αίγυπτος
20/6 15:00 Πορτογαλία 1 0 Μαρόκο
20/6 18:00 Ουρουγουάη 1 0 Σ. Αραβία
20/6 21:00 Ιράν 0 1 Ισπανία
21/6 15:00 Δανία 1 1 Αυστραλία
21/6 18:00 Γαλλία 1 0 Περού
21/6 21:00 Αργεντινή 0 3 Κροατία
22/6 15:00 Βραζιλία 2 0 Κόστα Ρίκα
22/6 18:00 Νιγηρία 2 0 Ισλανδία
22/6 21:00 Σερβία 1 2 Ελβετία
23/6 15:00 Βέλγιο 5 2 Τυνησία
23/6 18:00 Κορέα 1 2 Μεξικό
23/6 21:00 Γερμανία 2 1 Σουηδία
24/6 15:00 Αγγλία 6 1 Παναμάς
24/6 18:00 Ιαπωνία 2 2 Σενεγάλη
24/6 21:00 Πολωνία 0 3 Κολομβία
25/6 17:00 Ουρουγουάη     Ρωσία
25/6 17:00 Σ. Αραβία     Αίγυπτος
25/6 21:00 Ισπανία     Μαρόκο
25/6 21:00 Ιράν     Πορτογαλία
26/6 17:00 Αυστραλία     Περού
26/6 17:00 Δανία     Γαλλία
26/6 21:00 Νιγηρία     Αργεντινή
26/6 21:00 Ισλανδία     Κροατία
27/6 17:00 Κορέα     Γερμανία
27/6 17:00 Μεξικό     Σουηδία
27/6 21:00 Σερβία     Βραζιλία
27/6 21:00 Ελβετία     Κόστα Ρίκα
28/6 17:00 Ιαπωνία     Πολωνία
28/6 17:00 Σενεγάλη     Κολομβία
28/6 21:00 Παναμάς     Τυνησία
28/6 21:00 Αγγλία     Βέλγιο

1ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Ρωσία 2 0 0 8-1 6
Ουρουγουάη 2 0 0 2-0 6
Αίγυπτος 0 0 2 1-4 0
Σ. Αραβία 0 0 2 0-6 0

2ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Ισπανία 1 1 0 4-3 4
Πορτογαλία 1 1 0 4-3 4
Ιράν 1 0 1 1-1 1
Μαρόκο 0 0 2 0-2 0

3ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Γαλλία 2 0 0 3-1 6
Δανία 1 1 0 2-1 4
Αυστραλία 0 1 1 2-3 1
Περού 0 0 2 0-2 0

4ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Κροατία 2 0 0 5-0 6
Νιγηρία 1 0 1 2-2 3
Ισλανδία 0 1 1 1-3 1
Αργεντινή 0 1 1 1-4 1

5ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Βραζιλία 1 1 0 3-1 4
Ελβετία 1 1 0 3-2 4
Σερβία 1 0 1 2-2 3
Κόστα Ρίκα 0 0 2 0-3 0

6ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Μεξικό 2 0 0 3-1 6
Γερμανία 1 0 1 2-2 3
Σουηδία 1 0 1 2-2 3
Κορέα 0 0 2 1-3 0

7ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Αγγλία 2 0 0 8-2 6
Βέλγιο 2 0 0 8-2 6
Τυνησία 0 0 2 3-7 0
Παναμάς 0 0 2 1-9 0

8ος Όμιλος Ν Ι Η
Τ Β
Ιαπωνία 1 1 0 4-3 4
Σενεγάλη 1 1 0 4-3 4
Κολομβία 1 0 1 4-2 3
Πολωνία 0 0 2 1-2 0

Φάση των 16

30/6 17:00        
30/6 21:00        
01/7 17:00        
01/7 21:00  
     
02/7 17:00        
02/7 21:00        
03/7 17:00        
03/7 21:00        

Φάση των 8

06/7 17:00        
06/7 21:00        
07/7 17:00        
07/7 21:00        

Ημιτελικοί

10/7 21:00        
11/7 21:00        

Μικρός Τελικός

14/7 17:00        

Τελικός

15/7 18:00        

 

Share |