Εύκολα η ΑΕΚ 2-0 τον Πανσερραϊκό (video)

Με ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο, σε σχέση με αυτό του αγώνα με την Κέρκυρα, εμφανίστηκε η ΑΕΚ στο ματς με τον Πανσερραϊκό. Η "Ένωση" κέρδισε εύκολα με 2-0 χάρις σε γκολ του Τζεμπούρ και Καφέ στο 26o και στο 70ο λεπτό αντίστοιχα. Μεγάλη η διαφορά των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο με τον Πανσερραϊκό να μην απειλεί σχεδόν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Πολλές ευκαιρίες για τους "κιτρινόμαυρους" που θα μπορούσαν να πετύχουν πολλά περισσότερα γκολ. Ντεμπούτο για τον Χρήστο Πατσατζόγλου με τη φανέλα της ΑΕΚ που έδειξε ανέτοιμος. Αποβολή για τον Ντούσαν Μπάγιεβιτς όταν και εξοργίστηκε από απόφαση του διαιτητή και κλότσησε μία μπάλα στο... χαλί της Ριζούπολης.

Στο πλευρό της ομάδας και γύρω στους 12.000 ΑΕΚτζήδες που γέμισαν το γήπεδο και συμπαραστέκονταν από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό...